Kedves Érdeklődők !

Falunk lakosságának kultúrált sportolási lehetőségének kibővítése volt az elsődleges célja a tenisz club megalakításának 2002-ben. A tenisz az a sport, melyet fiatalok, idősek, nők, férfiak, és családok együtt tudnak űzni. A club létrehozásában legnagyobb szerepet játszó Csebi pogány Péter élete során aktív teniszező és egyesületi vezetőségi tag volt. Az alapító tagok kéréssel fordultak hozzá, hogy hívjon össze egy alakuló gyűlést a tenisz club megalapítása céljából.

A meghívó a következő tartalommal került közzétételre: Az alakuló gyűlés időpontja és helyszíne: 2002. május 22-én, szerdán 19 órakor, Vázsonykő Panzió

Napirend:

1.) A létrehozandó egyesület alapszabályának megvitatása, elfogadása.

2.) Tisztségviselők megválasztása.

3.) Bizottságok megválasztása.

Abban a reményben, hogy a Tenisz Club Nagyvázsony  (T. C. N.) megalakul, üdvözlök minden érdeklődőt.

Nagyvázsony, 2002. április 20. Csebi Pogány Péter Megbízott

Az alakuló gyűlésen Tenisz Club Nagyvázsony néven alakult meg a club, amelyet a Veszprémi vett Cégbíróság nyilvántartásba. Az első megalakult vezetőség a következő személyekből tevődött össze:

Elnök : Csebi Pogány Péter.

Helyettes: dr. Sebestyén Gyula

Elnökségi tagok: Ebele József - Rózsásné Holczer Éva- Wágenhoffer Rita.

A könyvelési - adminisztrációs- banki ügyintézés- adózás-stb kapcsolatos feladatokat Csebi Pogány Judit vállalta és látta el egészen 2014-ig. Később a vezetőség összetétele változott Horváth László lett az egyesület elnöke, Szalai László a helyettese.

A tagság létszáma 2005-2011 között közel 70 főre gyarapodott, jelenleg 50-60 fő közötti, voltak és ma is vannak Német állampolgárok. 2005. évtől kezdve már saját pályával is rendelkeztünk. Addig a Tótvázsonyi Tenisz Egyesület (Makray Jánosék) adott pályát és helyet a játszani kívánóknak. A saját pálya építésének elkezdéséhez nem rendelkeztünk elég anyagi forrással, ezért Csebi Pogány Péter a szükséges összeget kölcsön formájában rendelkezésre bocsájtotta.

A falu akkori vezetése nem látta szükségesnek az Egyesületet támogatni. A pálya helyszínéül először az Óvoda mögötti terület volt tervbe véve, de a területet később azzal az indokkal, hogy túl közel van a lakó épületekhez, és zavarhatja a nyugalmat, nem kaptuk meg. Végül a pályánk festői környezet- ben a Rákóczi úti „Vázsony Völgy" szabadidő park területén lett megépítve, Szigeti József és Hock József hathatós segítségével, akik az Egyesület tiszteletbeli tagjai.

Idővel megváltozott a települési vezetők véleménye a club szükségességéről és a tőlük telhető támogatást is megadták. Gyerekek és ifjúságiak oktatását már a pálya elkészülte óta Horváth László vette kézbe, és a mai napig foglalkozik a fiatalokkal. Ehhez segítséget nyújt a helyi önkormányzat és a helyi általános iskola is.  A felmerülő Technikai feladatokat elnökhelyettesként Szalai László irányította.

Rendszeresen szervezünk éves programokat, (Club bajnokság a tagjaink részére - Vár kupa – Labdaszüret, ahol nem csak tagok szerepelhetnek) amelyek az idők során egyre inkább közkedveltek lettek. Minden év végén a közgyűlésen díjkiosztó ünnepséget szervezünk és ezt követően „Szent Márton napi Liba vacsora” kerül az asztalra.

Kezdetben egy felnőtt pályán játszhattunk, majd később az eredeti pályát elfordítva, gyerek- pályával egészítettük ki a játékteret. Tagjaink ismerőseinek, barátainak, család tagjainak, a pálya játék céljára igénybe vehető előzetes foglalás alapján, vendégek térítési díj ellenében használhatják a pályát a szabad időpontokban. A pálya az időjárás függvényében általában május-október között időszakban használható.

Információ: +36 50/139-2405, vagy +36 70/332-1755.

Saját internetes honlappal is rendelkezünk, amelyet ebben az évben alakítottunk át, elérési címe: www .tcnv.hu